Karamollaoğlu: İstanbul’u sarsacak yeni bir anlayışı hakim kılacağız

Eski Başbakan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı Anma ve Milli Görüş Belediyeciliği Başkan Adayları Tanıtımı’ programı İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlendi.

Toplantıda konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “İstanbul değişecek, İstanbul başka bir kent haline gelecek, yaşanabilir bir il olacak. Bugünkü sıkıntılar büyük ölçüde ortadan kaldırılacak” dedi.

Millet İttifakı’nın belli bir maksatla yapıldığı için yerel seçimlerde yeni bir ittifak yapılmadığını söyleyen, seçimlerde başarılı olabilmenin en önemli şartının kazanacağına inanmak olduğunu vurgulayan Karamollaoğlu şöyle devam etti: “Milli Görüş belediyeciliği tarihe damgasını vuran bir belediyecilik anlayışıdır. 31 Mart’ta yapılacak seçimlerde İstanbul’u sarsacak yeni bir anlayışı hakim kılacak Cenabıhakk’ın lütfuna mazhar olacağız. Niyetimiz halis, hizmet etmek için geliyoruz” diye konuştu.

Karamollaoğlu, şöyle devam etti: “Milli Görüşçüler fedakar insanlardır. Biz makam, mevki için değil, Allah rızası için millete hizmet etmek için varız. Belediye başkanlığı bizim için bir makam, mevki vesilesi değil, sadece bulunduğumuz ilçeye veya ile hizmet vesilesidir. Biz yeniden bütün ülkemizi karış karış gezmeye, onların gönlünü almaya mecburuz. Biz hizmeti her zaman esas alan bir partiyiz. İstanbul’un derdi Anadolu’nun derdi gibi değil. Biz İstanbul’daki nüfusu attırmak için değil, tam tersi İstanbul’daki nüfusu kendi beldelerine geri gönderebilmek için projeler geliştirmek mecburiyetindeyiz. İstanbul’un problemlerini çözeceğiz ki burada yaşayan insanlar da kendi ihtiyaçlarını rahat karşılayabilsinler.”

AYDIN: EN MEGA PROJEMİZ, MEGA PROJEMİZİN OLMAMASI

Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Birol Aydın ise “İstanbul’umuzun çözülemeyecek sorunu yoktur. Bizim en mega projemiz en mega projemizin olmayışıdır. Bizim en büyük projemiz beslenme saatinde sınıfın bir köşesinde aç karnına bekleyen yavrumuzun derdine derman olmaktır. Bizim en mega projemiz, hayatının 10-15 yılını çoluk çocuğuna ayıracağı saati, trafikte lüzumsuz yere geçireceği bu vakti ailesine ayırmasına imkan sağlayacak çözümü oluşturmaktır. Bizim en mega projemiz, işsiz gencimizin iş bulmasına vesile olmaktır. Bizim en mega projemiz, devlet okullarındaki tuvaletlerin temizliğidir. Bizim en mega projemiz, İstanbul’un sokaklarını işgal eden bir kısım fuhuş çetelerine fırsat vermemektir. Bizim en mega projemiz, İstanbul sokaklarını tutmuş madde ve uyuşturucu çetelerinin kökünü kazımaktır” ifadelerini kullandı.

Daha sonra Saadet Partisi’nin ilçe belediye başkan adayları tanıtıldı:

– Adalar’da Yaşar Ergin Fettahoğlu,

– Arnavutköy’de Necati Çördükçü,

– Ataşehir’de Alev Sezen,

– Avcılar’da Ender Esiner,

– Bağcılar’da Erhan Açıkgöz,

– Bahçlievler’de Yaşar Avcı,

– Bakırköy’de Ramazan Boyalık,

– Başakşehir’de Bekir Demirkaya,

– Bayrampaşa’da İsmail Acar,

– Beşiktaş’ta Muhammed Gazi Kılıç,

– Beykoz’da Yasin Kalaycı,

– Beylikdüzü’nde Reşat Yılmaz,

– Beyoğlu’nda Turgut Sahtıyan,

– Büyükçekmece’de Can Karabulut,

– Çatalca’da Yaşar Buruneren,

– Çekmeköy’de Halil İbrahim Akpınar,

– Esenler’de İbrahim Bitiş,

– Esenyurt’ta Mehmet Faruk Ertekin,

– Eyüpsultan’da Mevlüt Karsavran,

– Fatih’te Mehmet Yaroğlu,

– Gaziosmanpaşa’da Recep Polat,

– Güngören’de Kamil Acar,

– Kadıköy’de Recep Yılmaz,

– Kağıthane’de Halid Özgür Atak,

– Kartal’da Murat Çeker,

– Küçükçekmece’de Mustafa Kurdaş,

– Maltepe’de Nuri Tüfekçi,

– Pendik’te İsmail Haskul,

– Sancaktepe’de Abdülkadir Arslan,

– Sarıyer’de Ahmet Gözcü,

– Silivri’de Mahmut Hamdemirci,

– Sultanbeyli’de Fetullah Bülbül,

– Sultangazi’de Hüseyin Aydoğan,

– Şile’de Selami Köse,

– Şişli’de Fatih Yılmaz,

– Tuzla’da Necati Tosun,

– Ümraniye’de Yakup Kasımay,

– Üsküdar’da Yılmaz Bayat,

– Zeytinburnu’nda Samet Gülaydın.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x