Hentbol hakemleri şiddete karşı 10 dakika geç düdük çalacak

Türkiye Hentbol Federasyonu hakem Halil Umut Meler’e saldırıyı protesto için hentbol maçlarında hakemlerin siyah kol bandı takarak şiddete karşı 10 dakika geç düdük çalacağını ve takımların sahaya “Sporda Şiddete Yer Yok!” yazılı pankartla çıkacağını açıkladı.

Türkiye Hentbol Federasyonu Süper Lig’de oynanan MKE Ankaragücü – Çaykur Rizespor karşılaşması bitiminde yaşanan olayların üzüntü ve endişeyle takip edildiğini belirterek “Sporun ruhuna ve fair-play’e aykırı bu tarz olayların kabul edilemez olduğunu yineliyor, karşılaşmanın hakemi Halil Umut Meler’e yapılan çirkin saldırıyı kınıyoruz. Meler’e acil şifalar diliyor, en kısa sürede iyileşmesini temenni ediyoruz” denildi.

Nedeni ne olursa olsun ve her kimden gelirse gelsin şiddetin, spor alanlarında ivedilikle son bulması ve tüm paydaşların, sporda şiddete karşı birlikte duruş sergilemesi gerektiği ifade edilen açıklamada şöyle denildi: “Bu dayanışma ruhunu yansıtmak üzere acil bir toplantı düzenleyen Türkiye Hentbol Federasyonu Yönetim Kurulu olarak aldığımız karar ile; bu hafta oynanacak tüm HDI Sigorta Erkekler Türkiye Kupası ile tüm deplasmanlı hentbol lig maçlarında hakemler siyah kol bantı takacak ve takımlarımız sahaya “Sporda Şiddete Yer Yok!” yazılı pankartla çıkacak.

THF Merkez Hakem Kurulu yaşanılan üzüntü verici olaylar nedeniyle toplanmış, şiddete karşı hakem dayanışmasının sergilenebilmesi adına bu hafta oynanacak hentbol maçlarının, hakemler tarafından 10 dakika geç başlatılmasına karar vermiştir.” (SPOR SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x