Gazze Şeridi’nde Elektrik Krizi: Şifa Hastanesi Acil Durumda

Gazze Şeridi’nde yer alan Şifa Hastanesi’nde görevli Dr. Mohammed Ghaniem, acil serviste sadece birkaç saatlik elektrik kaldığını belirterek, “Bu video sivillerin, hastaların ve sağlık çalışanlarının kurtulabilmesi içindir. Çok acil bir çağrıdır.” ifadelerini kullandı.

Yeryüzü Doktorları Derneğinden yapılan açıklamaya göre, Dr. Ghaniem, Şifa Hastanesi’nin acil servisinden çektiği videoda son durumu anlatarak dünyaya seslendi. Dr. Ghaniem, hastanenin sadece acil departmanında elektrik olduğunu, diğer tüm bölümlerinde elektriğin kesildiğini aktardı.

“HASTANE DE GÜVENLİ DEĞİL”

Artık ameliyat yapamadıklarını belirten Ghaniem, “Binada hiç elektrik yok. Çok sayıda insan var burada. Güvenli bir yer bakıyorlar ve hastanenin koridorlarında kalıyorlar. Şimdi hastane de güvenli değil. Eğer yeni yaralı veya hastalar gelirse ameliyat ihtiyaçları varsa artık ameliyat yapamayacağız.” dedi.

“BİRKAÇ SAATLİK ELEKTRİĞİMİZ KALDI”

Acil departmanında daha kaç saat elektrik olacağını bilmediklerine dikkati çeken Ghaniem, “Gazze Sağlık Bakanlığının açıklamasına göre, acil serviste sadece birkaç saatlik elektrik kaldı. Eğer şanslıysam ve bu videoyu gönderebilirsem belki de bu Şifa Hastanesi’nden gelen son videom olacak. Yakıt yok, elektrik yok, internet yok. Bu video sivillerin, hastaların ve sağlık çalışanlarının kurtulabilmesi içindir. Çok acil bir çağrıdır.” diye konuştu.

EKMEK BİLE BULAMIYORLAR

Dünyaya da seslenen kadın, “Bütün dünya görsün, buradaki çocuklar nasıl ekmek bekliyor. Bir bakın, görüntü halimizi anlatıyor. Bütün dünya biliyor ve görüyor. Şimdi hiçbir şeyimiz yok. Dünyayla iletişimimizin kesildiğini herkes biliyor.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA / Sağlık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x