Gargara kullanmanın 8 alışılmadık yolu:

Deodorant

Gargara, kokuya neden olan bakterilerle savaşmaya yardımcı olur. Bir pamuğa biraz gargara dökün ve vücut kokusundan kurtulmak ve ayrıca terlemeyi azaltmak için koltuk altlarınıza sürün.

Tırnak mantarı

Gargara, tırnak mantarından kurtulmanızı sağlayacak antifungal özellikler içerir. Bir pamuk topunu bir miktar gargarayla ıslatın ve etkilenen tırnaklara uygulayın.

Diş fırçası temizleyici

Diş fırçanızı mikroplardan korumak için dezenfekte edin. Küçük bir bardağa biraz gargara dökün ve ardından diş fırçanızı ekleyin, böylece fırçanın kılları bardağa batırılır.

Diş ağrısı

Diş ağrısını veya şişmiş diş etlerini hafifletmek için günde birkaç kez gargara ile gargara yapın.

Çamaşır dezenfektanı

Sadece kıyafetlerdeki mikropları öldürmekle kalmayacak, aynı zamanda çamaşır makinesini de dezenfekte edecek. Ayrıca havlulardaki küf kokusunu da ortadan kaldıracaktır.

Çatlak topukları iyileştirin

Eşit miktarda gargarayı ve suyu bir leğene dökün ve ayaklarınızı 15 dakika boyunca bu suyun içinde bekletin. Gargara, çatlak topukları tedavi etmek ve cildi pürüzsüzleştirmek için cildi nazikçe eksfoliye eder.

Tuvalet dezenfektanı

Tuvaletinizi dezenfekte etmenin ve derinlemesine temizlemenin en kolay yolu gargara kullanmaktır. Üzerine dökün, tuvaleti temizlemek ve parlatmak için birkaç saat veya gece boyunca açık bırakın.

Böcek ısırığı

Kaşıntıyı ve şişliği hafifletmek için böcek ısırıklarının üzerine az miktarda gargara sürün.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x