Fatih Erbakan Herkesin Merak Ettiği O Soruyu Açık Açık Yanıtladı: Türkiye’de Şeriat İstiyor mu?

TV100’de yayınlanan Kübra Par’ın sunduğu Farklı Açılar programına konuk olan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı ve milletvekili Fatih Erbakan, ‘Türkiye şeriat ile yönetilsin istiyor musunuz?’ sorusunu yanıtladı.

Milli Görüş akımının kurucusu olan Necmettin Erbakan’ın üçüncü çocuğu ve tek oğlu olan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı ve milletvekili Fatih Erbakan, açıklamaları ve talepleriyle sık sık gündem olan bir isim.

Son zamanlarda da Erbakan sosyal medyada hareketsiz ve mimiksiz tavırları nedeniyle çok konuşulmuştu.

Şimdi ise Fatih Erbakan, tv100’de yayınlanan Kübra Par’la Farklı Açılar programına konuk oldu. Canlı yayında açıklamalar yapan Erbakan, Par’ın “Türkiye şeriat ile yönetilsin istiyor musunuz?” sorusuna yanıt verdi.

“Bununla ilgili konular Erbakan hoca döneminde de gündeme geldi. Erbakan’a gerici, yobaz denildi. Bizim ortada böyle bir ifademiz yokken nereden çıktığı belli olmayan bir şekilde yaygara çıkarıldı, troll hesaplar tarafından. Biz milletin derdiyle dertlenip konuşalım derken suni gündemler oluşturuluyor.” dedi.

“Şeriat’ı gelin halkla soralım şeklinde bir ifadem yok. Tamamen asparagas bir ifade. Taliban zihniyetinin İslam’a ve bizim zihniyetimize uygun olmadığını hep söylüyoruz. Kız çocuklarının okumasının engellenmesi, peçe takmadığı için kadına sopayla cezalandırmanın İslam’da olmadığını, bizim anlayışımızda olmadığını ifade ediyoruz. Rahmetli Erbakan hocamız da kadınıyla, erkeğiyle tahsil yapılmasını savundu.” ifadelerini kullandı.

Babası Necmettin Erbakan için de “Kendi kızlarını üniversite yüksek lisans eğitimlerini yaptırmış. Son derece açık görüşlü, entelektüel bir bilim adamıydı. Babama yapılanlar bugün de bana yapılıyor, olmadığım bir şekilde gösterilmeye çalışıyorum. Bunun iması bile olmadı. Yeniden Refah’ın yükselişinden rahatsız oluyorlar diye düşünüyoruz.” sözlerini ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x