EGEKAF 24’e Ege Üniversitesi damga vurdu

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda, Pamukkale Üniversitesi ev sahipliğinde, 14 üniversitenin paydaşlığı ile gerçekleştirilen EGEKAF 24’e Ege Üniversitesi damgasını vurdu. Fuara yüzlerce akademisyen ve binlerce öğrenci ile katılan Ege Üniversitesi, paydaş üniversiteler arasında en yüksek katılım oranına sahip üniversite oldu.

Hem öğrenciler hem de diğer paydaşlar adına verimli bir fuarı geride bıraktıklarını ifade eden Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Ege Üniversitesi olarak öğrencilerimiz ve mezunlarımızın sektörle buluşmalarına büyük önem veriyoruz. Bu sebeple öğrencilerimize gerekli ulaşım desteğini sağlayarak fuara en yoğun öğrenci katılımı gösteren paydaş üniversite olduk. Öğrenci odaklı bir araştırma üniversitesi olarak öğrencilerimizin kariyer gelişimlerini destekleyecek faaliyetler her zaman önceliklilerimizden birisi oldu. Öğrencilerin kariyerlerini destekleme konusunda ödüllü bir üniversite olarak, en fazla kariyer etkinliği yapan üniversiteler arasında zirvede yer alıyoruz. Her yıl 2 binin üzerinde kariyer etkinliği ile öğrenci ve mezunlarımızı iş dünyası ile buluşturuyoruz. Öğrencilerimiz ve diğer paydaşlar adına verimli geçen EGEKAF 24’e ev sahipliği yapan Pamukkale Üniversitesine ve destek veren tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 “Yetenek Her Yerde” teması ile düzenlenen EGEKAF 24’ün öğrenciler ve sektör temsilcilerini bir araya getirdiğini belirten Ege Üniversitesi Kariyer Planlama ve Başarı Koordinatörü Öğr. Gör. Ebru Kalyoncu, “Firmalar, ihtiyaç duydukları pozisyonlar için uygun öğrencileri tanıma şansı, öğrenciler ise iş ve staj imkanı buldular. Fuar sürecinde öğrencilerimiz ve mezunlarımız; kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarından çok değerli isimler ile bir araya geldiler.  Panel ve söyleşilere katılım gösterdiler. Düzenlenen yarışmalarda keyifli zaman geçirdiler ve satranç yarışmasında birinci olarak Üniversitemizi başarıyla temsil ettiler. Fuarın ikinci gününde Copeira topluluğumuzun gösterisi katılımcılar tarafından yoğun ilgi gördü. İki gün boyunca standımız tüm katılımcılar tarafından yoğun ilgi ile karşılandı” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x