Azerbaycan AKINCI TİHA’larla tatbikat yaptı! NATO’dan dikkat çeken paylaşım

Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, önceden onaylanan yıllık tatbikat planına göre insansız hava araçlarının (İHA) savaşa hazır duruma getirildiği belirtildi.

Tatbikatta, ordu envanterine yeni alınan Bayraktar AKINCI TİHA’larla hava keşif, temsili düşmana ait yüzey hedeflerinin koordinatlarının belirlenmesi ve diğer görevlerin icra edildiği aktarıldı. Savaş hazırlığını üst seviyede tutmak ve İHA personelinin kişisel becerilerinin daha da geliştirmesi amacıyla gerçekleştirilen tatbikatta, verilen tüm görevlerin yüksek profesyonellikle yerine getirdiği vurgulandı.

NATO’DAN DİKKAT ÇEKEN PAYLAŞIM

NATO ise İtalya Deniz Kuvvetleri’nin ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye, Kanada, Fransa, Almanya, Yunanistan, İtalya, İspanya, İngiltere ve ABD’nin de katıldığı Dynamic Manta 2024 tatbikatından Türk helikopterinin faaliyetlerini paylaştı.

NATO’dan yapılan açıklamada, “Türk Deniz Helikopteri, NATO’nun büyük denizaltı savunma harbi tatbikatı Dynamic Manta 2024 sırasında bir müttefik denizaltısı üzerinde insan ve malzeme transferinde kullanılan vinçle çekme tatbikatı gerçekleştiriyor” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x